Tüm sistem web tabanlı olduğu için üyelerin kolayca tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmektedir ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.


Veri Güvenliği:
Kullanıcılardan edinilen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, yürürlükte bulunan mevcut T.C. ilgili kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.
oyuncakyum.com müşterilere ait kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.


Veri Paylaşımı:
oyuncakyum.com yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli hale getirmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek değerlendirme hakkını saklı tutar.
Kullanıcılar onay verdikleri takdirde bu bilgiler site tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.


Sitemizde Kredi Kartları Güvenliği
oyuncakyum.com , sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutulmaktadır. oyuncakyum.com'den ilk defa alışveriş yapacak olan müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikli olarak finansal bilgilerin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin müşteriye yollanması gereklidir , bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir. oyuncakyum.com, RapidSSL sertifikalıdır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak Garanti Bankası tarafından 128 bit SSL protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, bu tür bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesi engellenmiş olur.
Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu görebilirsiniz.


Online Alışverişlerde Kredi Kartı Güvenliği
Kredi kartı bilgileri tahmin edilenin aksine internet üzerinden yapılan alıverişlerden ziyade fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olmalısınız, kredi kartı numaranızı,son kullanma tarihini ve CVC bilgisini başkalarına vermeyin. Ekstreniz elinize geçtiğinde gerçek dışı harcamalarla ilgili firmalarla iletişime geçin.